Bavte se u sledování českých televizních pořadů

Praha je nádherné město, které se samo vybízí k dlouhým toulkám uličkami Starého města a trávení večerů na Pražany tolik oblíbené Náplavce u Vltavy. Může se však stát, že si budete potřebovat odpočinout a strávit klidný večer v pohodlí domova. Ke chvílím domácí pohody neodmyslitelně patří sledování televize z gauče v obývacím pokoji. Jaké pak jsou vaše možnosti, co se týče nabídky českých televizních pořadů?

Českým divákům jsou k dispozici 4 hlavní televizní stanice: ČT1, ČT2, Nova a Prima. ČT1 je víceúčelový kanál, který vysílá české filmy, zprávy, vzdělávací pořady a rodinné show. Jejich příbuzná televizní stanice ČT2 vysílá převážně dokumentární filmy a kulturní programy, spolu s denním zpravodajským pořadem “Euronews”, který je výjimečně vysílán v angličtině. ČT2 má také týdenní filmový klub, v rámci kterého se vždy vysílá jeden film v původním znění (často v angličtině) s českými titulky. Ve filmovém klubu na ČT2 můžete občas vidět i nějakou anglickou komedii (například Monty Pythona). Nova a Prima jsou pak zábavnými televizními stanici, na nichž uvidíte různé show pořady, koncerty, případně i celovečerní filmy.

Pokud si přejete rozšířit své možnosti a zrovna v bytě máte spolehlivé připojení na internet, doporučujeme vyzkoušet sledování online televize. Budete překvapeni, ale na internetu dnes existují stovky stránek, které divákům nabízí sledování televizních pořadů online, a to odkudkoli na světě. Řekneme, že jste odjeli na dovolenou do Španělska, přesto se vám stýská po českých zpravodajských pořadech. Není problém, stačí si ve vyhledávači zadat “ČT1 online” a během chvilky můžete koukat na své oblíbené zprávy ČT1.

Na stejném principu to funguje i v případě, že si potřebujete procvičit angličtinu, než se vydáte do zahraničí. Z pohodlí obýváku můžete sledovat televizní pořady v angličtině, třeba na BBC či CNN. Za shlédnutí rozhodně stojí i dokumentární kanál Discovery či National Geographic, na kterých se vysílají neskutečné příběhy ze všech koutků světa.

Leave a Reply