Česká kultura v televizi

Pokud vás v televizi zajímá především kultura, právě pro vás je určena televizní stanice ČT Art, která vysílá od srpna roku 2013 mezi osmou hodinou večerní a pátou hodinou ranní. O kanál se dělí s televizní stanicí pro děti ČT :D, která vysílá přes den.

V osm hodin na vás čeká zahájení v podobě pořadu Události v kultuře, který přináší každodenní shrnutí kulturního dění u nás i v zahraničí. Události doplňují živé vstupy z nejrůznějších akcí a publicistická talk show.

 

Další na pořadu je francouzský dokumentární cyklus Nejkrásnější památky světa, který každý den přináší divákům další z krásných a zajímavých míst na světě zapsaných na listinu světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO.

Poté následuje jeden z mnoha pořadů o hudbě, divadle, filmu a kultuře.

Z první řady…

Záznamy divadelních představení jsou divákovi zprostředkovány jak jinak než z první řady divadelních sálů.

ASAP

Literární týdeník, jehož hlavním bodem jsou rozhovory o knihách všech žánrů s hosty, knižní tipy a osobitě pojaté reportáže ze světa literatury.

Film 2016

Magazín sleduje film hraný, dokument, animovaný i krátký. Informuje o významných zahraničních projektech, chystaných novinkách a systému financování filmové produkce u nás i v zahraničí.

Průzkum umění

Prestižní francouzský investigativní dokumentární cyklus o umění a uměleckých předmětech. Seriál se zaobírá pohnutkami daného autora stvořit konkrétní dílo.

Kombo

Hudební čtrnáctideník nahlíží do zákulisí koncertů současných českých kapel a přináší divácky atraktivní pořad, který zachycuje hudební dění a mapuje současnou hudební scénu.

Kultura.cz

Publicistický magazín přináší informace, rozhovory, reportáže, portréty, názory kritiků a zajímavosti ze všech oblastí české kultury. Součástí pořadu je i informační blok o kulturních událostech v hlavním městě a Čechách v nastávajícím týdnu. Pořad je velice aktuální, pokud vás některé věci zaujmou, můžete je v nejbližších dnech navštívit, poslechnout si, zhlédnout či přečíst.

ČT Art mí ambice stát se v budoucnu plnohodnotným samostatným kanálem, vysílajícím kulturní náplň po celý den.

Leave a Reply