Dívali jste se na českou televizi?

Česká republika je jednou ze zemí, které jsou atraktivní pro migraci cizinců. Nasvědčuje tomu skutečnost, že Česká republika je součástí EU, tím pádem zde mohou bez problému bydlet členové evropských států a jejich rodinní příslušnici. Zeměpisná poloha Česka je další z atraktivních vlastností. Kdo by nechtěl bydlet v srdci Evropy, odkud můžete kdykoliv vyrazit dál do světa? Přičemž, co se týče dopravy, je tady nespočet možností: Česká republika se pyšní jedním z nejspolehlivějších systému městské hromadné dopravy, podpořeným rozsáhlou autobusovou a vlakovou sítí.

 

Život v České republice je pohodlný, a ani vám nezruinuje peněženku, obzvlášť, když pocházíte z jednoho ze státu EU. Kurz koruny je totiž oproti kurzu eura docela výhodný a ceny v místních obchodech vás určitě příjemně překvapí. To samé se týká i ceny pronájmu (s nejvyššímu ceny počítejte v Praze) a běžnými náklady na zábavu a sport.

Hned po příjezdu si každý cizinec dává za cíl co nejdřív se zabydlet a vyřešit všechny imigrační formality, po čemž přichází touha ovládnout hezky znějící českou řeč. Pro některé to však může být docela oříšek. Třeba pro rodilé angličane, kteří celý svůj život byli zvykli jen na angličtinu a teď najednou musí řešit divné háčky a čárky.

Prvním krokem na cestě za českým jazykem je bez pochyb sledování pořadů české televize. Kdo se nedíval na českou televizi jakoby v Čechách nežil. Nevadí, že hned všemu nebudete rozumět, důležité je, abyste poslouchali cizí řeč, zvykali se na výslovnost a hlavně přízvuk. Sledování zábavních pořadů vám pomůže k rozšíření slovní zásoby a procvičení konverzační češtiny.

Až se budete cítit jisti, k povinnému sledování televize přidejte reálnou praxi. Určitě ve vašem okolí máte nějakého rodilého mluvčího. Domluvte se s nim na konverzačních hodinách, třeba formou výměnu jazyků. Rozhodně to pro vás bude mít velký přínos v souladu s televizními pořady. Možná od nového kamaráda získáte další doporučení, na co se v televizi kouknout příště.

Leave a Reply