Jak na sledování českých pořadů ze zahraničí

Mimo naši domovinu velice rádi slyšíme náš mateřský jazyk – především pak, pokud jsme v cizině sami, dlouhou dobu a široko daleko žádný český bar. I nenáročná televizní zábava je prostě lepší v mateřském jazyce – hlava si odpočine a na chvíli se objeví “doma”. Jenže jak na to?

České pořady a televizní programy online

To se snadno řekne a hůře se to realizuje. Proč? Jednoduše – zpravidla bezplatné online přehrávače českých televizí jsou blokovány na určitou zemi a pokud je vaše IP adresa v zahraničí, k přehrávači vás stránka prostě a jednoduše nepustí. Nabízí se možnost využít VPN tunel nebo proxy, jenže tyto cesty nejsou uzpůsobeny na přeposílání velkého množství dat a tudíž zažijete spíše komiks, než-li zážitek z plynulého přenosu. Všechny tyto rady jako například “sledovat to přes anonymní stránku” jsou tak spíše výstřelem do tmy od autora, který to pravděpodobně ani nevyzkoušel.

Jak se tedy dívat na pořady v českém znění? V dnešní době je tou nejjednodušší možností si za to prostě zaplatit a využít placených služeb nebo zkusit štěstí například s iVysíláním, které by za jistých podmínek mohlo fungovat i v zahraničí, pokud se vybavíte dostatečně kvalitním VPN připojením do ČR – technicky pokročilejší jedinec si v ČR koupí virtuální server a provoz bude tunelovat přes něj.

Jaká je nabídka pro sledování pořadů v českém znění?

* Kuki.cz – velice schopná chytrá online telka, která funguje na všech zařízeních, nezapomíná ani na čím dál více rozšířené Ubuntu. Staré televize se s ní kamarádí přes dodávaný set top box.

* 02 TV GO – kdo by neznal O2. Reklamní masáž trvala velice dlouho na to, aby ji někdo nezaznamenal. O2 je technologický gigant a nabízí tak spoustu možností, jak a kdy si televizi pustit.

* TOPFUN Filmbox – Topfun byla průkopníkem online televizí, čest její památce. Nyní nedostupná.

* Voyo.cz – Televize Nova provozuje archiv pořadů vysílaných na TV Nova, zpoplatněno.

Existuje řada internetových stránek, které deklarují stovky a tisíce online televizních programů. Některé z nich fungují, jiné fungují částečně a další vůbec. Rozhodně se nelze spolehnout na to, že by si člověk pustil televizi a vybral si program podle chuti.