Negativní účinky sledování televize

Sledování televize – oblíbená zábava, která krátí dlouhé večery milionům Čechů a miliardám obyvatel celého světa – rodičům i dětem, bohatým i chudým, hudebníkům, dělníkům i fotbalistům. V mnoha ohledech je rozhodně přínosné – sledování televize vám umožní zabavit se, rozšířit si znalosti a dokonce zlepšit i své jazykové schopnosti.woman-391555_960_720

Televize nám toho může nabídnout opravdu mnoho. Bezpochyby je to jeden z nejvýznamnějších a nejpřínosnějších vynálezů posledních sta let.

Právě kvůli tomu, jak moc je televize rozšířená, je ale užitečné zamyslet se také nad negativními účinky, které může její sledování (ve větší míře) mít. Pojďme se nyní na několik z nich společně podívat.

  • 1. Sledování televize škodí Vašemu zdraví

Pokud sledujete televizi, většinou (pokud ji nesledujete při cvičení na rotopedu) při tom, stejně jako při hraní ipad Kasino, sedíte. Televize znamená sezení – a sezení je spojováno s obezitou a srdečními problémy. V západních zemích lidé tráví nekonečné hodiny sledováním televize. Rozhodně není náhoda, že právě tyto země trpí obrovským počtem nezdravě obézních lidí a lidí s cukrovkou.

  • 2. Televize může zkreslovat Váš pohled na svět

Když vidíme něco v televizi, vypadá to jako realita. Právě realističnost, se kterou televize podává své reportáže, může mnoho diváků zmást – myslíme si, že ve tříminutové reportáži v televizních zprávách bylo řečeno vše, co řečeno být mělo, a mnoho dalších věcí se už o daném tématu nemůžeme dozvědět. Pravda je ale většinou mnohem složitější než to, co nám říkají v televizi – pokud chcete mít širší a hlubší pohled na svět, snažte se hledat co nejvíce informací na internetu a především trávit čas četbou knih – tři sta stránek napsaných odborníkem na dané téma Vám dá mnohem více, než několikaminutová reportáž natáčená s důrazem na velkou sledovanost.

  • 3. Z televize se hloupne

V televizi samozřejmě můžeme sledovat i mnoho zajímavých a poučných dokumentů. Většina televizního obsahu ale podává velmi zkreslené a zjednodušené informace – mějte se proto na pozoru.