Nejlepší TV show

Chcete být milionářem?

Pořad Chcete být milionářem? je populární kvizová soutěž, vysílána TV Nova mezi lety 2000 a 2005 a znovu od března roku 2016, kdy se pořad vrátil na televizní obrazovky. Jedná se o franšízu, soutěž Who Wants to Be a Millionaire? byla poprvé uvedena v britské televizi v roce 1998.V průběhu soutěže účastníci postupně odpovídají na 15 otázek, jejíchž náročnost stoupá. Soutěžící má však vždy na výběr ze 4 odpovědí, a v průběhu hry může použít jednu ze 3 nápověd: odstranit 2 špatné odpovědi z nabídky, zavolat svému známému a nechat si poradit od ně,j nebo využít pomoc publika. V dnešní době pořad, jehož maximální výhra je stanovena na 10 milionů korun, moderuje Marek Vašut.

Česko Slovensko má Talent

Česko-slovenská talentová show se v roce 2010 začala vysílat souběžně v české televizi Prima a slovenské televizi JOJ. Soutěži se účastní tanečníci, zpěváci, kouzelnici a další umělci, které se snaží vyhrát hlavní peněžitou cenu. O výherci talentové soutěže vždy rozhodují diváci pomocí online hlasování. Aktuálně se v české televizi vysílá pátá řada TV show, jíž moderují Marcel Forgáč a Milan Zimnýkoval. Aktuální porotu tvoří Jaro Slávik a Lucie Bílá – kteří mimochodem tvořili porotu v původním prvním dílu, a také bývalý moderátor soutěže Jakub Prachař a slovenská herečka Diana Mórová.

Ulice

Když se řekne nekonečný seriál, každý si představí Ulici. Každodenní vysílání seriálu probíhá na TV Nova již od roku 2005. Za celou dobu vysílání bylo natočeno přes 3000 dílů, jejichž obvyklá délka se pohybuje kolem 40 minut. Děj seriálu se točí okolo jedné fiktivní ulice na periferii Prahy (kulisou jsou pražské ateliéry v objektu bývalé tiskárny v Hostivaři). V ulici stojí několik činžovních domů, jsou tu obchody, restaurace a třeba také kadeřnictví. Od počátku seriálu ve zmíněném domě bydlí několik rodin, třeba Jordánovi, rodina Farských, Hejlovi, pan Pešek či Lenka Drápalová.

Leave a Reply