Nový HTML5 přehrávač od České televize

Někteří z nás rádi sledují televizi i přes internet. Popravdě, přímo se to nabízí. Česká televize má opravdu bohatý digitální archiv českých pořadů a iVysílání se tak stalo součástí denní rutiny mnoha z nás. Ti, kteří se trošku věnují i technologiím, měli možnost v poslední době zaznamenat velkou změnu.

Flash už není pro online přehrávání českých pořadů na ČT potřeba

Tou změnou je nahrazení starého Flashového přehrávače technologií, kterou už široce užívají internetové portály po celém světě, včetně tolik populárního YouTube. V čem tkví rozdíl mezi flashovým a HTML5 přehrávačem? Tak především flash je ze všech stran odstřelován z bezpečnostních důvodů – může se až zdát, že je děravý jako ementál. Druhým rozdílem je to, že HTML5 je technologie nové generace a jako takový přináší výhody, na které lze u Flashe zapomenout. A za třetí, flash je velice náročný na výpočetní prostředky vašeho počítače. To se promítne především na hlasitosti větráčku vašeho počítače, který se po krátké době velice pravděpodobně roztočí na své maximum.

Padla tak jedna z posledních překážek, proč mít vůbec flash v prohlížeči povolený. Většina prohlížečů již flash primárně blokuje a vy jej musíte nejdříve povolit. Pokud váš internetový prohlížeč podporuje HTML5, nemusíte to řešit a internetová stránka sama spustí tuto novou verzi.

Nejede vám přehrávání? Pak máte velice pravděpodobně zastaralou součást vašeho operačního systému. Tak například operační systém Windows XP přestal výrobce podporovat již v roce 2013 a nelze tedy garantovat jeho kompatibilitu s přehrávačem HTML5. Je tedy možné, že budete muset váš operační systém aktualizovat. Obecně lze říci, že sledování českých pořadů s Českou televizí pomocí nového přehrávače vyžaduje moderní technologické vybavení.

Pokud jste tedy fanoušky online sledování českých pořadů, aktualizujte svůj operační systém a internetový prohlížeč. V opačném případě se budete muset spolehnout na starou známou televizní skříňku ve vašem obývacím pokoji. Přejeme příjemné sledování nových i starších pořadů!