Satelitní vysílaní v Čechách a na Slovensku

V Česku a na Slovensku působí celkem šest provozovatelů satelitního vysílání. Kteří to jsou?

Skylink

Skylink je česko-slovenská satelitní platforma, která poskytuje placené i neplacené vysílání na celém území České a Slovenské republiky. Vysílá z družic Astra 3A a Astra 3B. Přes Skylink můžeme sledovat všechny programy České televize – ČT1, ČT2, ČT4 Sport, ČT24, TV Nova, Prima TV, Public TV, Noe, Óčko a další. Dříve také Nova Cinema a Fanda, tyto kanály ale byly letos vypnuty. Vlastníkem Skylink je lucemburská společnost M7 Group S.A.

CS Link

CS LINK vysílá také na celém území Čech a Slovenska, a to z družic Astra 3A a Astra 3B. Na této platformě najdeme všechny programy ČT, Novu, Primu, Public TV, Óčko, Noe a další. Stejně jako Skylink provozuje CS Link společnost M7 Group S.A.

DigiTV

Digi TV poskytuje satelitní vysílání na celém území České a Slovenské republiky. Od loňského roku je součástí české investiční společnosti LAMA ENERGY GROUP, která poskytuje zákazníkům také elektřinu a plyn, a levné volání. DigiTV vysílá přes družici Intelsat 10-02. Kromě základních českých stanic nabízí také jako jediná DIGI SPORT v HD kvalitě, a diváci tak můžou sledovat sportovní utkání v dobré kvalitě z pohodlí domova.

freeSAT by UPC Direct

FreeSAT je placená satelitní služba od společnosti UPC. Vysílá přes družice Thor5 a 6. Služba existuje v různých tarifních balíčcích.

Flix TV

Flix TV je satelitní služba, která je dostupná na území České republiky. Služba spadá pod rakouskou společnost TAG (Telekom Austria Group). Vysílá přes družici Eutelsat 16A. Základní nabídka obsahuje 62 programů, včetně programů ČT, Primy, TV Barrandov, Novy a dalších.

Antik SAT

Antik SAT je určena slovenským divákům, a spuštěna byla v roce 2015. V základní verzi můžou diváci sledovat zdarma 60 programů. Některé kanály jsou dostupné i v HD. Vlastníkem služby je společnost ANTIK telecom. Nabízí programy Slovenské televize, Markízu, Óčko a další.

Leave a Reply