Skvělé české televizní pořady

Na českých televizních stanicích je mnoho pořadů různých žánrů, která stojí za povšimnutí.

Prostřeno6111579234_a831acf2fd_b

Gastronomická soutěž TV Prima se vysílá od března 2010. Každý týden se utká pět soutěžících, kteří mají za úkol pohostit jeden druhého ve svém domově s co možná nejoriginálnějším a nejlepším menu.

Vítěz, kterého určí bodování ostatních účastníků, si domů odnese výhru 50.000 korun českých.

Ve speciálních vydáních se vařečky a zástěry ujmou známé osobnosti a v tom případě jde pak výhra na dobročinné účely.

Pořadem provázejí manželé Václav Vydra a Jana Boušková.

Výměna manželek

Televizní reality show, kterou vysílá televize Nova od roku 2005, je plná nečekaných zvratů, vypjatých situací a silných emocí.

Tento pořad spočívá v tom, že si dvě manželky z produkcí vybraných rodin vymění své místo.

V první části se nová manželka snaží řídit životním stylem a pravidly své provizorní rodiny. Každá z manželek zanechá pro nově příchozí ženu manuál, ve kterém popíše jaké bude mít povinnosti, které musí dodržovat, a také rozpočet na týdenní chod domácnosti.

V druhé polovině pobytu nová manželka uplatňuje svá pravidla na chod domácnosti, a její nová rodina tyto pravidla musí dodržovat. Tady potom vzniká většina problémů a neshod.

V závěru pořadu je společné setkání “mezi čtyřma očima”, kde se oba páry potkají a dochází ke shrnutí uplynulého týdne. Často zde dochází k propírání špinavého prádla, vytahování nehezkých zážitků, hádkám a někdy dokonce i k násilí.

Po uplynutí několika týdnů se kamera vrací k rodinám a rekapitulují jejich životní změny od průběhu výměny.

Pošta pro tebe

Zábavný pořad stanice ČT 1 se vysílá od května 2005. Skládá se nejčastěji ze tří příběhů různých lidí, kteří se s pomocí televizního štábu chtějí shledat s někým pro ně důležitým před televizními kamerami. Může se jednat o odloučenou matku s dcerou, dětskou lásku či životní vzor. Taková setkání jsou většinou velice emotivní a divácky zajímavá.

Tohle jsou jen tři z mnoha pořadů vysílaných na českých televizních stanicích.