Televize v Čechách nikdy nespí

Během dne má málokdo z pracujících čas sledovat televizi. Od sedmé hodiny večerní začíná tzv. primetime, nejsledovanější čas, a poté sledovanost postupně klesá. Jsou ale i diváci, kteří preferují čas v noci. Někdo nemůže spát, nebo je zkrátka noční člověk. I pro takové diváky je připraven televizní program.

Televizní vysílání na českých stanicích běží téměř nonstop. Veřejnoprávní televize mívá pauzu ve vysílání pár hodin nad ránem, některé soukromé kanály také, ale například TV Nova běží nepřerušeně 24 hodin 7 dní v týdnu.

ČT 1 začíná vysílání v 6 hodin. Po hlavním programu ve vysílání ve 20 hodin, kterým je většinou film nebo seriál, následuje ještě jeden pořad a poté okolo 23 hodin pravidelné Výsledky losování šťastných 10. Dále v nočním vysílání většinou figuruje nějaký krimi seriál a reprízy různých pořadů, většinou z produkce ČT. V týdnu běží vysílání celou noc, v sobotu je pak ráno krátká pauza před začátkem vysílání. U ČT2 je velmi podobná skladba programu. ČT Sport po půlnoci opakuje pořad Branky, body, vteřiny, poté Sport v regionech, a většinou končí vysílání okolo 2 hodin.

Co se týče TV Novy, ta začíná každý den programem Snídaně s Novou živě ze studia. Večer po hlavním vysílání filmu nebo seriálu následuje další film/seriál, poté většinou několik krimi a detektivních epizod a reprízy oblíbených seriálů z produkce Novy. Posledním bodem v programu je pak teleshoppingový pořad Novashopping. Nova Cinema má na programu až do cca 4 hodin ráno filmy různých žánrů, většinou se jeden z nich během noci opakuje.

TV Prima začíná vysílání nějakým animovaným seriálem pro děti, které vstávají do školy nebo školky. Prima má bohatou produkci vlastních pořadů a seriálů, které zaplňují večerní program. Později v noci pak následují různé krimi seriály. Vysílání Primy končí okolo třetí hodiny ranní, poté následuje přestávka. TV Barrandov zase svým divákům v nočním vysílání nabízí mix seriálů a filmů.

Leave a Reply