Užívejte si skvělé české pořady

Na českých televizních stanicích se stávají čím dál více populární takzvané kulinární pořady, čili pořady o vaření. Nemusí se už ani jednat o klasické “receptové”, stačí aby bylo jídlo hlavním tématem.

Opravdoví kuchaři i ti kteří se jimi pouze nazývají se tak na televizních obrazovkách předhánějí a soutěží o divákovu pozornost.

Ano šéfe

Kdo by dnes už neznal Zdeňka Pohlreicha z jeho proříznutou pusou a nesnášenlivostí ke “kaťáku” a zeleninovým oblohám. Televizní štáb vždy navštíví restauraci na jejich vlastní žádost a odborník na slovo vzatý, již zmíněný Zdeněk Pohlreich, se snaží majitelům či provozním poradit, jak restauraci vylepšit (i když většinou ne zrovna jemným způsobem). Rady si majitelé někdy k srdci vezmou, někdy ne a tak se po blíže neurčené době štáb opět vrací, aby zhodnotil případnou proměnu a šéf Zdeněk rozhodne, zda udělit nálepku s jeho osobním doporučením a hodnocením.

Herbář

Originální pořad české televize, který se zaměřuje na v současné době velice populární přírodní vaření. Linda Rybová a Kateřina Winterová v něm nejen dělají chutné recepty na pochutiny všeho druhu z ryze přírodních surovin, ale také domácí sirupy z bylinek, čajové směsi a ekologickou kosmetiku. To vše v krásných šatech se stylem a šarmem sobě vlastním.

Prostřeno

Tak trochu jiný pořad, kde se sice dozvíte recepty, ale poslední dobou se čím dál více mění spíše v reality show. Do očí bijící štábem vykalkulované záminky k potyčkám bohužel začínají převažovat nad originálním záměrem tohoto pořadu, což bylo seznámení lidí, rozšíření repertoáru receptů a vyzkoušení si, jaké to je hostit k večeři pět hostů.

Toto jsou tři z těch nejpopulárnějších kulinárních show na českých televizních stanicích. Můžete samozřejmě najít i jiné, ale kvalita je u leckterých velice diskutabilní. Například popularizovaný Ladislav Hruška svými radami na to, co si uvařit, lehce hazarduje se zdravím národa a jeho předchůdce na televizní stanici Nova Jiří Babica nebyl v tomhle ohledu o mnoho lepší.

Tak jako u většiny žánrů tedy naleznete různou směsici pořadů a je jen na Vás, které z nich se rozhodnete sledovat nebo podle nich uvařit.

Leave a Reply