Výhody sledování české televize

    • 1. Inteligence. Televizní seriál s komplexním scénářem, jako například Lost či Hra o trůny – vyžaduje velkou míru inteligence, aby diváci vůbec pochopili, co se na obrazovce děje. Ve skutečnosti stejný argument použil autor Steve Johnson ve své knize Všechno zlé je pro vás dobré: jak nás dnešní populární kultura ve skutečnosti nutí být chytřejšími.

  • 2. Nová informace o lidech, místech. I když v tomto směru nic nepřekoná skutečnou cestu někam do neznáma, touha většiny lidí cestovat kolem světa je zpravidla omezena časovými nebo finančními prostředky. Televize nám otevírá úplně nový kouzelný svět, ať už prostřednictvím sledování dokumentů či seriálů o multikulturním prostředí. Při tom se nemusíme hnout z vlastního pokoje ven, není to zázrak?!
  • 3. Televize spojuje kolegy. Překvapivý fakt: pokud vaši kolegové sledují stejný televizní pořad, hned máte společné téma pro konverzaci a nemusíte během obědové pauzy řešit jen práci.
  • 4. Smích. Smích nám dělá dobře, říká se, že prodlužuje život a je nejlepším lékem na všechny nemoci. Bylo vědecky prokázáno, že zvyšuje krevní oběh a naopak snižuje tlak. To vše vám zajistí sledování nějaké dobré komedie v televizi.
  • 5. Vzrušení. Soutěžní pořady, jako je například SuperStar, vám přináší zábavu a vzrušení v jednom.
  • 6. Vzdělávací a informativní. Kanály jako Discovery, National Geographic či historické pořady poskytují divákům stejně kvalitní vzdělaní jako ve škole či jakékoliv jiné vzdělávací instituci. Navíc kolikrát jste se naučili něco nového při pravidelném sledování televizního seriálu? Seriály o policistech a pravnících mají pro veřejnost obrovský vzdělávací účinek.
  • 7. Paměť. Vzhledem k tomu, že většina televizních seriálů se vysílá jen jednou týdně, musíte stále mít na paměti, co se v seriálu minulý týden odehrálo, jinak ztratíte přehled.
  • 8. Zjednodušuje cvičení. Všimli jste si, že posilovny a fitka jsou zpravidla vybavené televizními obrazovkami? Pokud opakovaně děláte nějakou činnost, například běžíte na běžícím pásu, postupně z vás opadává nadšení a začínáte se pekelně nudit. Když u toho sledujete televizi, cvičení vás baví, dokud vás baví televizní pořad.

 

Leave a Reply