Zábavné české pořady

Televizní zábava je jedna z nejčastějších náplní volného času Čechů. Je to snadno dostupný zdroj zábavy, který člověk nemusí nijak aktivně připravovat, jen přijde domů po náročném dni, zmáčkne tlačítko na ovladači a televize ho zabaví na celý večer. Velmi vysokou sledovanost mají v hlavním vysílacím čase zpravodajské relace, ty však slouží spíš jako zdroj informací pro mnoho lidí, čas na zábavu a odreagování přichází spíše v podobě pořadů a seriálů.

Velmi oblíbené jsou tzv. talk show, čili formát, kde si moderátor zve do studia známé osobnosti, vyzpovídá je, nechá povyprávět historky z natáčení a často prohodí na jejich adresu nějaký vtípek. Na České televizi je to pořad Všechnoparty s Karlem Šípem, který běží už od roku 2005. Dodnes bývá jedním z nejsledovanějších pořadů ČT. Asi nejpopulárnější talk show, po vzoru amerických „late night show“, je primácká Show Jana Krause, dříve Uvolněte se, prosím, která původně běžela na ČT od roku 2004. Moderátor sám říká, že se inspiroval populárním americkým moderátorem Davidem Lettermanem, a podobně jako on je vyznavačem suchého ostřejšího humoru, kterým nešetří své hosty. Ani Nova nezůstala pozadu, a oblíbeného kontroverzního moderátora Leoše Mareše nechala vést svůj pořad Show Leoše Mareše. Mareš je známý pro svůj lehce pubertální humor, jeho pořad má tak trochu jinou cílovou skupinu než Krausův.

Dalším formátem, který dosáhl masivní popularity v posledních letech, jsou kuchařské show. Na České televizi vaří Kluci v akci, na Primě Zdeněk Pohlreich v pořadu Rozpal to šéfe a Šéf na grilu a v Ano, šéfe radí českým hospodám, jak si pozvednout úroveň. Dalším kuchařským pořadem na Primě je Karolína, domácí kuchařka, který se zaměřuje na poctivou domácí kuchyni našich babiček. Na Nově nám předávají kuchařské rady dvě osobnosti, které vyvolávají hodně emocí – někým nenáviděné, jinými milované – Jiří Babica a Láďa Hruška. Nesnaží se o žádnou vysokou gastronomii, jejich specialitou je lidová kuchyně.

Leave a Reply